Co czujesz, kiedy słyszysz słowo “networking” w przestrzeni kultury? Mierzwi cię? Masz poczucie, że budowanie sieci relacji stawia ludzi na pozycji “produktu”? Że jest w nim za dużo kalkulacji, przebiegłości i nastawienia na osobiste czy stricte materialne korzyści? A poza tym, cierpisz na silną introwersję, nie znosisz “small talków” i nie wiesz, jak o sobie opowiadać innym?
Jeśli któreś z powyższych zdań z Tobą rezonuje, najbliższy, siódmy już odcinek Klas jest szczególnie dla Ciebie. Pokażemy Ci “ludzką” twarz networkingu, odczarujemy wiele mitów budzących lęk i niechęć do sieciowania. I przede wszystkim podarujemy Ci praktyczne know-how, dzięki któremu odnajdziesz się w relacyjnej etykiecie jak ryba w wodzie.
Zapraszamy na siódmy odcinek Klas – projektu edukacyjnego pracowni Artist in Bloom, gdzie w ramach interaktywnych zajęć w sieci rozmawiamy o największych wyzwaniach współczesnych artystów, twórczyń, profesjonalistek i profesjonalistów sektora kreatywnego.
Plan zajęć
1. Networking wczoraj i dziś. Aktualizacja
Temat faktycznie może rodzić opór, w końcu rozwinął się na polu biznesowym jako socjoekonomiczna aktywność z naciskiem na potencjał finansowy. Na szczęście, w dobie wzrastającej potrzeby na autentyczne i pogłębione relacje oraz rozwój społeczeństwa sieciowego, networking stawia nie na “kontakty”, a na relacje. Dodatkowo, migrując ze świata biznesu do przestrzeni kultury, nabiera zupełnie innych kolorów. W świecie, gdzie stawia się na pracę z osobami, z którymi jest się w bliskich i emocjonalnych relacjach, networking wymaga redefinicji. Tym właśnie zajmiemy się w pierwszej części spotkania. Spodziewamy się uczucia ulgi i radości, że networking wcale potworem nie jest.
2. Czego nie widać? Reguły gry w sieci
Networking bywa zmorą, ponieważ jego zasady bywają nietransparentne. Kiedy można do kogoś podejść? Jak napisać poprawnie maila? W którym momencie dać wizytówkę? Gdzie są granice dobrego smaku? Czy jest jakiś limit wytrzymałości słuchacza, kiedy opowiadamy o sobie? Zapowiadamy, że na najbliższych Klasach przeżyjesz liczne momenty “aha”. Wytłumaczymy Ci kluczowe reguły, o których nikt głośno nie mówi, a które są niezbędne do odpowiedzenia sobie na wszystkie wcześniej wymienione pytania. Będziemy posiłkować się także doświadczeniami w pracy przy projektach międzynarodowych, szykuj się więc na soczyste przykłady!
3. Wizytówka czy kod QR? Złote zasady networkingu.
Czas na “know-how”, narzędzia i dobre praktyki. Networking to tak naprawdę zestaw kompetencji – umiejętności, wiedzy i postaw. Opowiemy Ci o 5 sprawdzonych strategiach, dzięki którym będziesz wiedzieć, od czego zacząć świadome budowanie swojej sieci relacji lub w jaki sposób uczynić tę aktywność ciekawszą, bardziej ekscytującą i efektywniejszą. Dorzucimy do tego garść informacji technicznych. Dowiesz się, czy wizytówki wciąż są w modzie i czy “podbijanie” do ludzi na Instagramie jest mile widziane.
4. Myśli o sieci. Postawy, które robią różnice.
Last, but not least. Jeśli chcesz o ile nie pokochać, to przynajmniej szczerze polubić aktywność, jaką jest networking, potrzebujesz poddać refleksji własne myślenie o nim. Czy jest w Tobie ciekawość innych ludzi? Czy tak samo potrafisz słuchać o projektach innych, jak opowiadać o swoich? Jaki masz stosunek do siebie i tego, co robisz?
Oczywiście, ważne są sztuka prezentacji czy umiejętność rozumienia rynkowych zależności, ale ostatecznie networking sprowadza się do relacji międzyludzkich, budowania porozumienia z drugim człowiekiem. Na najbliższych Klasach rzucimy trochę światła na te drobne nici powiązań, które całkowicie odmieniają sposób patrzenia na budowanie tzw. “siatki kontaktów”.
Szczegóły wydarzenia:
Kiedy: 30.08 (środa), 18.00 – 20.00.
Gdzie: Spotykamy się w sieci.
Zapisy: TUTAJ
Udział jest bezpłatny.
Czym są Klasy?
Klasy to cykl zajęć w sieci dedykowany największym wyzwaniom współczesnej pracy twórczej. Dla artystów i kreatywnych profesjonalistów, którzy szukają dialogu między potrzebą wewnętrznego spełnienia a świadomą obecnością na rynku zawodowym.